close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
پورتال مهندسین عمران - 10
loading...

پورتال مهندسین عمران

سایت مهندسین عمران - اطلاعات تخصصی مهندسی عمران- مقاله مهندسی عمران - عمران -عمرانی - معماری -بانک اطلاعات - مهندسی عمران - مطالب عمران - مطالب جامع عمران - مقاله عمران - مطالب عمرانی- مطالب عمرانی و معماری - مقاله معماری - دانلود مقاله عمران - دانلود مقاله - اطلاعات عمران -اطلاعات عمرانی - مقاله عمرانی - اطلاعات معماری- عمران معماری-عمران -عمرانی - معماری

آخرین ارسال های انجمن

مراحل تولید درب و پنجره یو پی وی سی

افشین گنجی بازدید : 201 شنبه 16 اسفند 1393 زمان : 16:2 نظرات ()

روند تولید درب و پنجره یو پی وی سی با استفاده از پروفیل UPVC  نقش بسزایی در کیفیت این محصول دارد. در تصاویر زیر مراحل تولید درب و پنجره یو پی وی سی را توضیح می دهیم تا در کنار آشنایی شما با این فرایند، اصطلاحات به کار برده شده در سایر مطالب را به طور روشن بیان کنیم.

 

طراحی نقشه درب و پنجره یو پی وی سی

 

 

دانلود کتاب مجموعه اصطلاحات پرکاربرد در عملیات ساختمانی

افشین گنجی بازدید : 190 جمعه 15 اسفند 1393 زمان : 19:46 نظرات ()

 

 
دانلود کتاب مجموعه اصطلاحات پرکاربرد در عملیات ساختمانی
 
در این مجموعه سعی بر آن بوده علاوه بر در نظر گرفتن معیارها و اصول بیشترین اصطلاحات پرکاربرد در صنعت ساختمان سازی گردآوری شود. این کتاب برای مهندسین و طراحان می­ باشد و اطلاعات اولیه مورد نیاز را برای هر پروژه ساختمانی فراهم می آورد. هدف آن است که در زمان بررسی­ های اولیه، در وقت مهندسین صرفه جویی به عمل آید. مهندسین عزیز باید درباره ضروریات اجزای تشکیل دهنده پروژه­ های جدید، اطلاعات کافی داشته باشند و از اصطلاحات ساختمانی مطلع بوده تا به هنگام اجرای عملیات دچار مشکل نشوند.
 
 • نویسنده: محمد زمانی
 • موضوع: مهندسی عمران، مهندسی معماری
 • تعداد صفحات: ۳۳
 • فرمت: کتاب PDF
 • زبان: فارسی
 

شیشه و نانو تکنولوژی ( پنجره های هوشمند)

افشین گنجی بازدید : 183 جمعه 15 اسفند 1393 زمان : 19:35 نظرات ()


حدود یک سوم انرژی یک ساختمان از طریق پنجره ها هدر می رود. به همین دلیل تلاش برای کاهش مصرف انرژی در ساختمان ها بر روی پنجره ها متمرکز شده است. مطالعات زیادی برای یافتن روش‌های ذخیره انرژی صورت گرفته و نیاز به ذخیره انرژی باعث شده تا انواع جدیدی از پنجره‌های شیشه‌ای در ساختمان‌ها و همچنین در دیوارهای سالن کنفرانس در اداره‌ها به‌کار برده شود. این تکنولوژی کاربردهای فراوانی دارد. به عنوان مثال شیشه¬ای را تصور کنید که قابلیت تغییر از حالت شفاف به حالت کدر، توسط یک کلید را داشته باشد. می توان از این شیشه برای پنجره خانه (در حالت نیاز به ایجاد عدم دید)، برای جلوی فروشگاه ها در شب و همچنین حمام استفاده کرد. با وجود اینکه استفاده از این شیشه خصوصی، هنوز متداول نشده است اما نمونه های زیادی در تمام دنیا وجود دارد. اما پنجره‌های هوشمند موجود، از پنجره های الکتروکرومیک گرفته تا پنجره های با ذرات معلق، همگی به کمک ما شتافته تا به طریق هوشمند به کنترل و بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان ها و اماکن عمومی کمک کند.
تصور کنید که در یکی از گرم ترین روزهای آفتابی در تابستان، نور خورشید مستقیماً به اتاق شما می تابد و هیچ راه گریزی به جز استفاده از پنجره هایی با شیشه های دودی برای متعادل تر کردن گرما و نور اتاق ندارید. همچنین دوست دارید تا تنها زمانی که نور شدت دارد شیشه درست مانند عینک های فتوکرومیک دودی شوند.
شیشه های الکتروکروماتیک دسته ای از شیشه ها هوشمند از الکتروکروماتیک ها بهره می برند. الکتروکروماتیک ها موادی هستند که رنگ آنها در اثر جریان الکتریکی تغییر می کنند. جریان الکتریسته با ایجاد واکنش شیمیایی سبب تغییرات خصوصیات مواد می شود و کاری می کند تا آنها نور را جذب یا منعکس کنند. امروزه از صنعت الکترونیک در ساخت این نوع از شیشه های پنجره استفاده می شود.
نور خورشید به شیشه ها می تابد، اما از طرفی جریان الکتریکی برقرار شده، سبب می شود تا یون ها از لایه ذخیره یونی به سمت لایه هدایت یونی حرکت کرده و به لایه الکتروکروماتیکی رجعت کنند و شیشه را شفاف نمایند. با قطع الکتریسته فرآیند برعکس عمل کرده شیشه مجدداً تیره می شود. یکی از ویژگی مواد الکتروکروماتیکی قابلیت تنظیم آنهاست به طوری که می توان شدت کدری آنها را با تغییر مقدار جریان تنظیم کرد.

filereader.php?p1=main_c4ca4238a0b923820
شکل1- تصویر شبیه سازی شده از شیشه های الکتروکرومیک ( انواع ذخیره سازهای یونی ) [1]


کاربرد نانو فناوری در سازه های فلزی

افشین گنجی بازدید : 148 جمعه 15 اسفند 1393 زمان : 19:31 نظرات ()

 

از آن جایی که محصولات ساخته شده از طریق تکنولوژی نانو دارای مشخصات منحصر به فردی هستند، این تکنولوژی می تواند در بسیاری از فرآیندهای ساخت و طراحی به کار برده شود. این مشخصات منحصر به فرد قادر هستند که مشکلات کنونی در ساختمان سازی را حل کرده و در فرآیند ساخت تغییراتی را به وجود آورند. پیشرفت علم در حوزه نانو ذرات فلزی و دستاوردهای بزرگ در این زمینه باعث بهبود وبژگی های فلزات ساختمانی از جمله فولاد شده است. اضافه کردن نانو ذراتی مانند مس، مولیبدن و وانادیم باعث بهبود خواص مکانیکی فولاد و کاهش هزینه های ساخت شده است. ساخت نانو کابل ها، نانو پوشش هایی نظیر دی اکسید تیتانیم و استفاده از فناوری نانو در ساخت و تولید پیچ و مهره ها تحول عظیمی را در سازه ها ایجاد کرده است.

کاربرد نانو فناوری در بتن

افشین گنجی بازدید : 142 جمعه 15 اسفند 1393 زمان : 19:24 نظرات ()

یکی از جنبه های اصلی نانو تکنولوژی ماهیت میان رشته ای آن است. تعامل این علم با علم بتن می تواند نقطه عطفی در صنعت ساخت و ساز ایجاد کند. هدف نهایی از بررسی بتن در مقیاس نانو، یافتن نسلی جدید از مصالح ساختمانی با عملکرد های بالا و با خواصی جدید و متفاوت نسبت به خواص مصالح معمولی است. اولین گام برای ورود به این عرصه، شناخت بتن است: تاریخچه، کاربرد ها، محاسن و معایب بتن، روش های سنتی اصلاح بتن، مزایا و معایب این روش ها و در نهایت شناخت نقاط ضعف و قوت بتن، سپس وارد دنیای نانو می شویم، بتن از دیدگاه نانو مشاهده می شود، ترکیبات، ساختارها و فرایند ها بازبینی می شوند سپس امکاناتی که این علم تا به امروز فراهم آورده بررسی می گردند و آینده نانو بتن ها ترسیم می شوند.

تبدیل یک اتاق به خانه ای با امکانات کامل

افشین گنجی بازدید : 115 پنجشنبه 14 اسفند 1393 زمان : 13:40 نظرات ()

 

 


ساخت اتاق،Divider،جداکننده ی اتاق،طراحی اتاق خواب


در زندگی امروزی و مخصوصا در شهرهای بزرگ، محدودیت فضا کاملا احساس می شود. سه طراح به نامهای Roy Benjamin, Verdu Pierre & Denat Alexandra، طرحی ارائه داده اند که توسط آن یک اتاق به یک خانه با امکانات رفاهی الزامی تبدیل می شود. این طرح یک شامل حمام، آشپزخانه و سرویس بهداشتی است که همه یه هم متصل هستند و نقش یک Diivider یا جداکننده را بازی می کنند. 

مرکز موسیقی اروپایی کریستوف پندرسکی

افشین گنجی بازدید : 134 سه شنبه 12 اسفند 1393 زمان : 20:55 نظرات ()

 

مرکز موسیقی اروپایی کریستوف پندرسکی
 
کانسپت طراحی این مرکز یک امر روانی و رفتاری بوده است، نه یک امر بصری: سکوت
طراحان این مرکز اطمینان حاصل کردند که محل سایت و انتخاب بهترین دیاگرام عملکردی، بهترین گزینه برای طراحی یک مرکز موسیقی به شمار می رود. سکوت شرط لازم برای گوش دادن و رسیدن به جوهر احساسی موسیقی است.به همین علت در انتخاب سایت پلان ان پروژه دقت زیادی به خرج داده اند.
اما دومین کانسپت طراحان یک عنصر بصری  طبیعی بوده است: درخت.
 

مرکز موسیقی اروپایی کریستوف پندرسکی 

فراخوان مقاله نشریه علمی-تخصصی دانشجویی ارچین

افشین گنجی بازدید : 77 سه شنبه 12 اسفند 1393 زمان : 20:51 نظرات ()

 

نشریه معماری،نشریه معماری ارچین،نشریه ارچین،دانشگاه اهواز،دانشگاه چمران اهواز


نشریه برتر در چهارمین جشنواره حرکت

شماره 4 و 5

از همه علاقه مندان به فعالیت های پژوهشی و مقاله نویسی دعوت به عمل می آید تا در زمینه موضوع های زیر مقلات علمی پژوهشی خود را ارسال نموده تا با ذکر نام نویسنده(گان) منتشر گردد.

شماره 4 : معماری برای مردم:

یکی از اهداف مهم طراحی معماری ارتقای کیفی محیط زندگی انسان هاست.برای دستیابی به چنین هدفی در فرآیند طراحی سناریویی تعریف می گردد که بهبود ارتباط انسان ها با یکدیگر و فضاهای معماری را به شکل کالبدی ارائه می دهد.اطمینان از به واقعیت پیوستن چنین سناریویی از دغدغه های اصلی معماران و طراحان است.به دلیل احساس نیاز به بررسی این مساله و ایجاد دریچه ای برای تفکر بیشتر دانشجویان و علاقه مندان به معماری در این زمینه،موضوع شماره 4 نشریه را معماری برای مردم در نظر گرفته شد.با محورهای : 

-رفتارگرایی 

-بوم گرایی

-انسان گرایی

-جامعه گرایی

شماره 5 : معماری تکنولوژِیک :

با پیشرفت روزافزون تکنولوژِی در همه علوم از جمله معماری و آشنایی کم دانشجویان معماری در ایران با این پیشرفت ها،معماری تکنولوژِیک با محورهای زیر به عنوان موضوع شماره 5 نشریه انتخاب شد : 

-سازه های نوین در معماری

-مصالح ساختمانی نوین

-روش های نوین اجرای ساختمان

-روش های تولید و صرفه جویی انرژِی در معماری

-معماری دیجیتال

-معماری بایونیک

 

شرایط پذیرش مقاله:

1-مقاله ارسالی حاصل کار نویسنده(گان) باشد.

2-نشریه در رد و پذیرش مقالات و ویرایش آن ها آزاد است.

3-مقاله حتما شامل چکیده،مقدمه،نتیجه گیری و منابع باشد(حداکثر تعداد صفحات مقاله 7 صفحه).

 

مقالات خود را حداکثر تا تاریخ 29 اسفند 93 به پست الکترونیکی نشریه به آدرس : 

orchin.magazine@gmail.com

ارسال نمایید.

سایت دانشجویان معماری دانشگاه شهید چمران :

www.cuarch7.wix.com/ahvaz

شماره تماس : 09166172576 جناب آقای بازرگانی،مدیر مسئول نشریه

همه چیز درباره ترازیابی دقیق

افشین گنجی بازدید : 127 دوشنبه 11 اسفند 1393 زمان : 14:40 نظرات ()

 

 

ترازیابی دقیق:

 

ترازیابی دقیق با استفاده از دوربین های ترازیاب ویژه از جمله متداول­ترین روشها دراجرای طرحهای عمرانی و توسعه کشور می باشد اجرای پروژه هایی نظیر تهیه پروفیل های طولی مسیر رودخانه ها راهها خطوط انتقال نیرو و 000 نیازمند کار ترازیابی می باشندعلاوه بر این از این روش در اجرای شبکه های ترازیابی سراسری کشوری و ایجاد نقاطپایه (کنترل زمینی ) برای تبدیل عکسهای هوایی و ماهواره ای به نقشه استفاده می گرددبا وجود دقت بسیار بالای روش ترازیابی سنتی اجرای این روش بسیار زمان بر و پر هزینه بوده و تاکنون روش جایگزینی نیز برای نقشه برداران متصور نبوده است و هنوز هم بعد از گذشت سالیان این عملیات در كشور ما و تنها توسط سازمان نقشه برداری كشورصورت می­پذیرد .

  

جزوه بتن بر اساس ویرایش سال 1392 مقررات ملی ساختمانی ایران

افشین گنجی بازدید : 173 یکشنبه 10 اسفند 1393 زمان : 15:41 نظرات ()
جزوه بتن بر اساس ویرایش سال 1392 مقررات ملی ساختمانی ایران

جمع آوری و تدوین : مهندس تورج الوانیان 
در فرمت پی دی اف در 62 صفحه 


 

 

طراحی کانتر SLO-Gen

افشین گنجی بازدید : 91 جمعه 08 اسفند 1393 زمان : 20:28 نظرات ()

 

طراحی کانتر SLO-Gen


کارفرما: Gensler Los Angeles
تیم طراحی: Cal Poly , san Luis Obispo Department of Architecture
اجرای پروژه از: Buro Happold

 
طراحی این کانتر جالب و زیبا توسط دفتر گروه معماری جنسلر ارائه شده است. این الگو، یک نگرش نوآورانه و قابل توجه در زمینه طراحی مبلمان به شمار می رود. یک طراحی آلی که توانسته این بخش را به عنوان یک مرکز کانونی به نمایش بگذارد.. این قطعه توانسته فضای لازم جهت مشارکت، معاشرت اعضاء، و فضایی برای پذیرایی از مهمان ها را عرضه کند. سطح جامد رویه این کانتر از ترکیب پلاستیک و فایبرگلاس تشکیل شده که به صورت قالب سطح روی آنرا پوشانده است.ترکیب جالب این کانتر استفاده از چوب، هم به عنوان سازه نگهدارنده و هم به عنوان ترکیب در طراحی زیبایی شناسانه می باشد.

 

رنگ پوشش محافظ (متریال)

افشین گنجی بازدید : 92 چهارشنبه 06 اسفند 1393 زمان : 14:43 نظرات ()

 

متریال: رنگ پوشش محافظ


پوشش رنگ صنعتی (Protecting Coating) به عنوان یک متریال ساده و فوق العاده قدرتمند به شمار می رود که برای محافظ انواع مصارف ساختاری به شمار می رود. استفاده رایج از رنگ های معمولی برای محافظت از خوردگی سازه های ساختمانی و صنعتی اعم از : سیستم های عامل دریایی، پل ها و خطوط زیرزمینی به شمار می رود. اما پوشش های معمولی دارای عمر مشخص و مقاوت به نسبت محدودی می باشند.. از رایج ترین خواص شیمیایی مورد استفاده در رنگ های محافظ پلی اورتان، اپوکسی و اورتان رطوبطی است. اما اضافه کردن پوشش صنعتی فلوئور و پلیمر شکل و کاربری تازه ای به این متریال بخشیده است. همچنین استفاده از مواد معدنی اعم از روی معدنی، فسفات و پوشش زیلان به عنوان ایجاد یک ماده ارگانیک و طبیعی مورد استفاده قرار گرفته شده.

طراحی سازه های فولادی بر اساس روش ضرائب بار و مقاومت (LRFD)

افشین گنجی بازدید : 234 چهارشنبه 06 اسفند 1393 زمان : 9:59 نظرات ()

 

در این بخش با جزوه ایی تحت عنوان "طراحی سازه های فولادی بر اساس ضرائب بار و مقاومت" در خدمت شما دوستان هستیم. این جزوه بسیار مفید به همت دوست عزیز جناب آقای مهندس "نوید سیاه پلو" (عضو هیئت علمی موسسه جهاد دانشگاهی خوزستان) تهیه و تنظیم شده است. جا دارد همینجا از این دوست فرزانه و مهندس پرتلاش کشورمان نهایت تشکر و قدردانی را داشته باشیم و برای ایشان سلامتی و توفیق روز افزون ؛ از درگاه خداوند منان خواستاریم. در ادامه دانشجویان ؛ مهندسان محاسب و کلیه علاقه مندان ؛ میتوانند از لینک زیر این جزوه را دانلود نمایند.

 

 

دانلود کتابچه راهنمای طراحی پروژه سازه های فولادی

افشین گنجی بازدید : 184 چهارشنبه 06 اسفند 1393 زمان : 9:56 نظرات ()

 

یک کتابچه در 65 صفحه با عنوان راهنمای تهیه و تنظیم پروژه سازه های فولادی را برای شما به دانلود میگذاریم هدف از این فایل آموزشی این است که دانشجویانی که تازه میخواهند در نرم افزار های مهندسی عمران (Etabs و safe ) کار کنند به کمک این فایل آموزشی میتوانند تا حدی به اطلاعات خود بیفزایند.

 

 

دانلود رایگان جزوه درس ماشین آلات روسازی راه آهن

افشین گنجی بازدید : 175 سه شنبه 05 اسفند 1393 زمان : 16:54 نظرات ()

 

دانلود رایگان جزوه درس ماشین آلات روسازی راه آهن - دانشگاه تبریز(مهندس حامد حق کیش)

مولف : مهندس حامد حق کیش

(استاد مدعو در گروه مهندسی راه آهن دانشگاه تبریز)

(دانشجوی دکترای عمران - مهندسی مدیریت و ساخت)

 

دانلود رایگان نمونه نقشه اتوکد سازه های فولادی سبک(LSF)

افشین گنجی بازدید : 362 سه شنبه 05 اسفند 1393 زمان : 16:51 نظرات ()

نقل قول :

سیاری از کاربران سایت تقاضا داشتند که نقشه های اتوکدی سازه های خاص و جدید را برای دانلود در اختیارشان قرار دهیم. حتماً تا به امروز نام سازه های LSF را شنیده اید. سازه های LSF ؛ سازه های فولادی سبکی هستند که بصورت اتصالات پیچی و صنعتی به کار گرفته میشوند...

پلی که از درون رودخانه می‌گذرد + تصاویر

افشین گنجی بازدید : 98 سه شنبه 05 اسفند 1393 زمان : 14:17 نظرات ()

پل موسس یا موسی، نام پلی در منطقه هالشترن هلند می باشد که با الهام از شکاف دریا بوسیله حضرت موسی ساخته شده و در آن دو سمت یک رودخانه، بوسیله این پل جدا شده تا رفت و آمد برای ساکنین این منطقه آسان تر شود.پلی که از درون رودخانه می گذرد + تصاویر

برنامه ای برای رسم دقیق پلان در چند دقیقه بر روی IOS

افشین گنجی بازدید : 79 دوشنبه 04 اسفند 1393 زمان : 20:17 نظرات ()


برنامه ی رسم پلان،برنامه ی IOS رسم پلان،اپ رسم پلانRoomScan برنامه ایست که پلان های دقیق را در عرض چند دقیقه در اختیار می گذارد. کار کردن با این برنامه بسیار ساده است چرا که بسیاری از اندازه گیری ها در این برنامه، بصورت اتوماتیک انجام می گیرد. دانلود این برنامه به تمامی کسانی که از آیفون و آیپد استفاده می کنند توصیه می شود. برای آشنایی بیشتر و دانلود رایگان این برنامه به ادامه مطلب مراجعه نمایید.
نکته ی جالب در این برنامه ی اتوماتیک این است که می توان از طریق ترکیب گوشی با یک متر لیزری، اندازه های بسیار بسیار دقیق تری بدست آورد. جالب تر اینکه این برنامه در نهایت پلان بدست آمده را در قالبهای PDF یا DXF برای استفاده در اتوکد یا اسکچ آپ، در اختیار قرار خواهد داد.


برنامه ی رسم پلان،برنامه ی IOS رسم پلان،اپ رسم پلان


برای دانلود نسخه ی رایگان این برنامه از طریق اپ استور اینجا را کلیک نمایید.

برای خرید و دانلود نسخه ی پیشرفته اینجا را کلیک نمایید.منبع: ARCHDAILY - http://locometric.com

معماری و طراحی داخلی خانه ی Sandpath در آکسفورد

افشین گنجی بازدید : 159 دوشنبه 04 اسفند 1393 زمان : 20:13 نظرات ()


معماری ساختمان،معماری مدرن،نمای چوب،نمای چوبی،معماریمعماری و طراحی داخلی خانه ی Sandpath توسط گروه معماری Adrian James Architects انجام شده است. این خانه ی زیبا که در آکسفورد انگلستان قرار دارد، یک حجم مکعبی ساده به دور از هرگونه زاویه و انحنای خاص بوده و یه نقل از معمار، یک حجم تمیز است. نمای بیرونی از شیشه و پانل های چوبی عایق ساخته شده است. این خانه ی ساده، در سه طبقه ساخته شده است. 

طراحی داخلی کافی شاپ به شکل جعبه ی بسته بندی شده

افشین گنجی بازدید : 155 دوشنبه 04 اسفند 1393 زمان : 20:10 نظرات ()


طراحی داخلی کافی شاپ،دکوراسیون کافی شاپ،دکوراسیون داخلی کافی شاپ،طراحی کافی شاپطراحی داخلی کافی شاپ بالا که کافه IT نام دارد توسط Divercity Architects در قلب کشور یونان یعنی شهر آتن انجام شده است. این کافی شاپ، چند منظوره است و برای برگزاری مراسمات تدارک دیده شده است. وقتی از دور به این کافه نگاه می کنیم، چیزی شبیه جعبه ی بسته بندی شده می بینیم و این دلیل به این کافه، جعبه ی بسته بندی شده نیز اطلاق می شود. برای بررسی بیشتر طراحی داخلی کافی شاپ IT،  همراه باشید.

شاتکریت پیستونی چند کاره (PS3000)

افشین گنجی بازدید : 132 دوشنبه 04 اسفند 1393 زمان : 11:42 نظرات ()

پر قدرت ،مطمئن و کم استهلاک

 

 

 • توان اجرای بالا
 • مطمئن

کارایی ها

 • شاتکریت تر انواع ملات و دوغاب سیمان تقریبا تمامی انواع پلاستر و ملات آماده جهت مصارف داخلی یا خارجی پاشش و اسپری ملات سیمان جهت پوشش شکاف و ترکهای ونیزبازسازی ساختمانهای قدیمی، پلها و تونلها .
 • سیمان پاشی روی دیوارهای 3DPANEL
 • اجرای بتن کف وملات سیمان طبقات .
 • حمل مصالح بنایی جهت اجرای عملیات بنایی .
 • تزریق گروت .
 • تزریق و رساندن ملات سیمان،گروت و به طور کلی کلیه مصالح بنایی در زیر زمین و محلهای دست و پا گیر که امکان دسترسی به طور مناسب وجود ندارد، پر کردن سوراخ ها شکاف ها و اسکلت های آسیب دیده .
 • همچنین در زیر سیلو ها نیز میتواند مورد استفاده قرار گیرد .

خصوصیات PS3000 :

دستگاه شاتکریت PS3000 یک دستگاه کامل و با قابلیت اجرای کار پیوسته(مداوم کار) و قابلیت توآمان اجرای کار بالا و قابلیت اطمینان زیاد و کارایی منحصر به فرد با استهلاک بسیار پایین .

تعداد صفحات : 38

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
به سایت مهندسین عمران خوش آمدید.افشین گنجی رشته کارشناسی عمران,این سایت را جهت ارتقای سطح علمی خود، دانشجویان و دیگر علاقه مندان به این رشته راه اندازی نمودم و خوشحال می شوم مطالبی که در سایت ارائه شده، توانسته باشد در جهت بالا بردن آگاهی شما مفید واقع گردد. در این وب‌گاه، منتخبی از آخرین اخبار صنعت ساخت و ساز و نیز مقالات فنی – تخصصی و مطالب متنوع آموزشی، اجرایی و عمومی و نیز انواع پروژه ها و جزوات و … در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. دانشجویان عزیز، اساتید محترم دانشگاه‌ها و مهندسین گرامی با عضویت در این سایت امکان آنرا خواهند داشت تا به معرفی سوابق علمی و تجربی (از جمله زمینه‌های کاری و دانش نرم‌افزاری) خود پرداخته و در بخش انجمن گفتگو با دیگر اعضای سایت به بحث و تبادل نظر بپردازند.
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  1.نظرتون راجب سایت مهندسین عمران
  2.بیشتر کدوم مطالب تو سایت قرار بدیم بهتر


  آمار سایت
 • کل مطالب : 792
 • کل نظرات : 39
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 4113
 • آی پی امروز : 31
 • آی پی دیروز : 62
 • بازدید امروز : 298
 • باردید دیروز : 495
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 7
 • بازدید هفته : 2,260
 • بازدید ماه : 9,664
 • بازدید سال : 65,077
 • بازدید کلی : 340,684
 • کدهای اختصاصی