close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
پورتال مهندسین عمران - 5
loading...

پورتال مهندسین عمران

سایت مهندسین عمران - اطلاعات تخصصی مهندسی عمران- مقاله مهندسی عمران - عمران -عمرانی - معماری -بانک اطلاعات - مهندسی عمران - مطالب عمران - مطالب جامع عمران - مقاله عمران - مطالب عمرانی- مطالب عمرانی و معماری - مقاله معماری - دانلود مقاله عمران - دانلود مقاله - اطلاعات عمران -اطلاعات عمرانی - مقاله عمرانی - اطلاعات معماری- عمران معماری-عمران -عمرانی - معماری

آخرین ارسال های انجمن

بتن شفاف

افشین گنجی بازدید : 194 چهارشنبه 31 تير 1394 زمان : 23:17 نظرات ()

alt

 

بتن انتقال دهنده نور با نام تجاری ™Litracon محصول نسبتا جدیدی است که در سال 2001 توسط یک معمار مجار به نام «آرون لاسونسزی» AronLosonczi اختراع شد و به ثبت رسید. این معمار زمانی که در سن 27 سالگی در کالج سلطنتی هنر های زیبای استکهلم مشغول به تحصیل بود، این ایده را بیان کرد و در سال 2004 شرکت خود را با نام لایتراکان تاسیس کرد و با توجه به نیاز و تمایل جامعه امروز به استفاده از مصالح جدید ساختمانی، از سال 2006 با شرکت های بزرگ صنعتی به توافق رسید. این محصول با ترکیب 96% بتن معمولی و 4% فیبرهای نوری محصولی منحصر به فرد را برای هزاره جدید به ارمغان آورده است.

اا نمونه ساختمان با طراحی و معماری به سبک سورئال

افشین گنجی بازدید : 235 سه شنبه 30 تير 1394 زمان : 17:38 نظرات ()

اا نمونه ساختمان با طراحی و معماری به سبک سورئال و همگون با طبیعت

1.

 
هنرمند اسپانیایی dionisio gonzález ساختمان هایی به سبک سورئال مدل سازی کرده که مطابق با طبیعت و مقاوم هستند و بر اساس معماری پایدار در محیط هایی که رو به نابودی هستند، طراحی شده اند. در طراحی ومعماری هر کدام از این نمونه ها قسمت های مسکونی و اداری، تجهیزات هیدرولیکی، امکانات متناسب با طبیعت، تو رفتگی ها و بیرون زدگی ها در ساختار ساختمان ها قرار داده شده به طوری که بیننده ها را شگفت زده خواهد کرد.

دانشمندان دانشگاه میشیگان بتن انعطاف پذیر ساختند

افشین گنجی بازدید : 178 سه شنبه 30 تير 1394 زمان : 17:27 نظرات ()

دانشمندان دانشگاه ميشيگان گونه جديدي از بتن مسلح با الياف ساخته‌اند كه از بتن عادي 40 درصد سبك‌تر و در برابر ترك خوردن 500 بار مقاوم‌تر است.این بتن جديد كه "كامپوزيت سيماني مهندسي"، ناميده شده ، به دليل عمر طولاني در دراز مدت از بتن معمولي ارزان‌تر است

عملكرد اين بتن جديد از يك طرف به دليل وجود الياف نازكي است كه 2 درصد حجم ملات بتن را تشكيل مي‌دهد و از طرف ديگر به اين خاطر است كه خود بتن از موادي ساخته شده است كه براي ايجاد حداكثر انعطاف‌پذيري طراحي شده‌اند. به گفته دانشمندان، بتن جديد كه "كامپوزيت سيماني مهندسي"، ناميده شده ،

دانلود جزوه زمین شناسی مهندسی

افشین گنجی بازدید : 186 پنجشنبه 18 تير 1394 زمان : 13:30 نظرات ()

 

این جزوه هم یک جزوه مناسب ۲۰ صفحه ای تایپ شده  زمین شناسی برای جمع بندی این درس میباشد که امید وارم مفید واقع شود
اهمیت شناخت علم زمین شناسی: با عنایت به پیشرفت علم در تمام زمینه های علمی و نیاز بشر و با توجه به موارد ذیل اهمیت این علم بیان می گردد:
a : وجود منابع سطحی و زیر سطحی (منابع آب-نفت- گاز – مواد معدنی -…)
b : نیاز مبرم به شناخت لایه های سطحی زمین در اجرای بعضی از پروژه ها
c : نیاز به شناخت ویژگی های سنگ و خاک —از ویژگی های فیزیکی مکانیکی شیمیایی درارتباط با اجرای سازه های بزرگ از قبیل سد . تونل
d :نیاز به شناسایی مواد و مصالح مورد نیاز در اجرای پروژه ها
e :شناسایی خاک وسنگ به لحاظ جلوگیری از فرسایش و ریزش و خطرات ناشی از آن.…..

معرفی فرمانهای اتوکد

افشین گنجی بازدید : 271 چهارشنبه 17 تير 1394 زمان : 15:35 نظرات ()

از دستور TM هم می توانید برای switch کردن بین model و layout استفاده کنید. 


برخی از كاربردهای دكمه shift در اتوكد:

1-در موقع انتخاب يك سري از موضوعات اگر بخواهيم يه موضوع را از حالت انتخاب خارج كنيم با فشار اين دكمه و انتخاب آن موضوع از انتخاب خارج مي شود.
2- با استفاده از ctrol+shift+c می توان موضوع را با استفاده از یک نقطه مبنا کپی نمود.
3- Ctrl+shift+v: Paste as block(كاربران حرفه اي براي ايجاد سريع بلوك از اين روش استفاده مي كنند كه خود برنامه يك اسم غير معمول براي آن انتخاب مي كند.)
4- در موقع ترسيم موضوعات با فشار دادن shift حالت ORTHO موقتاً فعال مي شود.
5- در موقع ترسيم موضوعات با فشار دادن اين دكمه و راست کلیک منوي سريع OSNAP فعال مي شود.
6- در هنگام كار در فضاي 3 بعدي با نگه داشتن اين كليد و فشار دكمه SCROLL موس موقتاً مي توان از حالت ORBITيا چرخش استفاده كرد.
7- در موقع كار با Extendيا trimبا استفاده shift جاي دو فرمان موقتاً عوض مي شود.
8- در هنگام كار با ابزار fillet يا chamferدر مواقعي كه به Radius يا Distanceعددي غير صفر نسبت داده ايم با نگه داشتن اين كليد موقتاً Radius يا Distance ما صفر مي شود. فرمان extrim فرمانی است مشابه trim ولي با يك كليك تمام موضوعات برخوردي به موضوع انتخاب شده را trim ميكند. 


فرمان ETRANSMIT
این فرمان معمولاً براي ارسال يك يا چند فايل بصورت ايميل يا الكترونيك بكار مي رود. در واقع برنامه پكيجي از فايلهاي مورد نظر را زيپ (فرمت های دیگری هم وجود دارد)و ارسال مي كند و به همراه آن تنظيمات خاص آن فايل و پيوستها مانند xref, فايلهاي ctb يا تنظيمات پلات، فونتها و ... را نيز در فايل ارسالی پيوست مي كند. امکان گذاشتن پسورد نیز در این مرحله وجود دارد.همچنین با استفاده از گزینه PURG در صفحه تنظیمات این دستور ،امکان تمیز و پاک کردن محتویات اضافی فایل وجود دارد که باعث کاهش حجم فایل می گردد. 

 

دانلود یک نمونه پروژه کارآموزی مهندسی عمران (Word)

افشین گنجی بازدید : 198 دوشنبه 15 تير 1394 زمان : 16:25 نظرات ()

گزارش كارآموزي 


موضوع : خاك برداري ، اجراي فنداسيون ، نصب صفحات زير ستون ، ساخت تير و ستون از ورق ، برپايي اسكلت فلزي ، اجراي سقف ساختمان با تيرچه و بلوك ( ساخت تيرچه ها در محل كارگاه ) 

فـهـرسـت مـطـالـب  

دستورالعمل هاي حفاظتي و ايمني كارگاه ها 
آشنايي كلي با مكان كارآموزي 
پاك سازي خرابه 
گودبرداري 
پياده كردن نقشه 
بتن مگر 
قالب بندي فونداسيون و شمع بندي 
آرماتوربندي 
علت استفاده و فولاد و ميل گرد در ساختمان ها و پي 
نحوه آرماتوربندي 
خم كردن آرماتور 
بتن ريزي فونداسيون 
مخلوط كردن بتون 
نحوه درست كردن ستون هاي فلزي با ورق 
اتصال ستون ها به فونداسيون 
تراز كردن ستون هاي عمودي با ستون هاي افقي 
عايق كاري تير ورق ها
ساخت تيرچه طبقات 
سقف 
كشيدن ديوار بيست و دو سانتي متري 
كشيدن تيغه هاي ده سانتي متري

 

نرم افزار کم حجم محاسبه مشخصات قوس کلوتوئید

افشین گنجی بازدید : 699 چهارشنبه 10 تير 1394 زمان : 23:48 نظرات ()

یک قوس کلوتوئید یک منحنی اتصال تدریجی است که شعاع آن از بینهایت (شعاع خط راست)تا صفر(شعاع نقطه)تغییر می نماید.به همین خاطر به منحنی کلوتوئید،حلزون یا مارپیچ نیز گفته می شود.در طرح هندسی راه معمولا شاخه ای از کلوتوئید از شعاع بینهایت تا شعاع R مورد استفاده قرار می گیرد.هرچه طول کلوتوئید بزرگتر باشد،میزان تغییر در شعاع نقاط مختلف جزئی تر است...

 قوسهای کلوتوئید معمولا برای اتصال سایر قوسها به مسیر راه مورد استفاده قرار می گیرند.آنها می توانند بصورت کلوتوئید دوبل ،کلوتوئید معکوس و یا C شکل نیز به یکدیگر متصل گردند،از مهمترین کاربرد قوس کلوتوئید استفاده از آن بصورت اتصال کلوتوئید-دایره-کلوتوئید در طرح هندسی جاده ها می باشد.

 

به منظور انجام محاسبات اتصال کلوتوئید-دایره-کلوتوئید داده های مورد نیاز به شرح زیر می باشند.

1-  زاویه انحراف کلی پیچ 2- شعاع قوس دایره ای  3- طول قوس کلوتوئید

دانلود فایل اکسل جدول خاکبرداری و خاکریزی

افشین گنجی بازدید : 287 دوشنبه 08 تير 1394 زمان : 13:14 نظرات ()

دانلود فایل اکسل جدول خاکبرداری و خاکریزی

 

جدول خاکبرداری و خاکریزی مربوط به راهسازی که به جدول 20 ستونی معروف است.

در این جدول که به فرمت اکسل هست تمامی فیلدها آماده شده و فقط قسمت هایی که با رنگ زرد مشخص شده اند شامل نام ایستگاه ها، مساحت خاکبرداری، مساحت خاکریزی و عرض لایه های نباتی در خاکریزی و خاکبرداری که برای هر پروژه متغیر میباشند و از روی فایل اتوکد خروجی نرم افزار لند و یا بطور دستی می توان به این اطلاعات دسترسی داشت.

همچنین ضخامت لایه نباتی و میزان تورم و تراکم نیز قابل تنظیم میباشند.

دانلود رایگان آموزش و نرم افزار محاسبه حجم عملیات خاکی (Grade plan)

افشین گنجی بازدید : 248 دوشنبه 08 تير 1394 زمان : 13:8 نظرات ()

دانلود رایگان آموزش و نرم افزار محاسبه حجم عملیات خاکی (Grade plan)

نقل قول :

به دست آوردن حجم عملیات خاکی و نقشه شیب زمین همواره یکی از پر کاربرد ترین عملیات های نقشه برداری به حساب می آمده است.این نقشه با استفاده از روش ها و نرم افزار های گوناگونی قابل تهیه است. یکی از این روشها استفاده از نرم افزار Grade plan است که به همین منظور طراحی و برنامه نویسی شده است که به دلیل سادگی کار با اون، بنده در این پست روش کار با این نرم افزار رو به صورت تصویری و مرحله به مرحله به همراه خود نرم افزار براتون قرار میدم. نوشتن HELP این نرم افزار یکی از قسمت های پایان نامه کارشناسیم بوده وتمامی مراحل ترجمه HELP نرم افزار رو خودم انجام دادم.امیدوارم به کارتون بیاد. 

 

 

نحوه بارگذاری و توزیع بار آسانسور در سازه

افشین گنجی بازدید : 192 دوشنبه 08 تير 1394 زمان : 11:57 نظرات ()

 

 نحوه بارگذاری و توزیع بار آسانسور در سازه

بر اساس بندی در همین آیین نامه بایستی کلیه نیروی های وارده به سازه بر اثر آسانسور برای لحاظ نمودن ضربه های دینامیکی ۱۰۰% افزایش یابد.  البته این بار نسبت به بقیه بارهای وارد بر سازه زیاد نیست. میزان بار زنده برابر ۴۰۰ و میزان بار مرده توسط مشخصات فنی شرکت سازنده مشخص میشود که میتوان بصورت عمومی برای ساختمانهای ۵ طبقه ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ کیلو در نظر گرفت و این بارها به نبشی ها و از آنجا به چاله آسانسور انتقال پیدا میکنند و در نهایت بار آسانسور را باید تنها به صورت ۴ بار متمرکز به ستون های دور باکس آسانسور (نبشی ها) در طبقه آخر (خرپشته) اعمال نمود.

 

 

فیلم ساخت یک واحد مسکونی در کارخانه!!

افشین گنجی بازدید : 89 دوشنبه 01 تير 1394 زمان : 23:40 نظرات ()

ساخت این واحد مسکونی کاملا در کارخانه انجام میشه و ساخت آن به روش ساخت و ساز خشک است که سرعت بالایی دارد و کلیپ دارای توضیحات است و از شبکه مستند برداشته شده. 

معرفی سیستم JK

افشین گنجی بازدید : 229 دوشنبه 01 تير 1394 زمان : 23:32 نظرات ()

درباره سیستم JK :

سیستم JK یک تکنولوژی جدید و انقلابی در صنعت ساختمان سازی است که در سال 1984 توسط مهندس Joseph Kiefer در کشور فرانسه متولد شد و بعدها با مطالعاتی که روی این سیستم انجام شد تکمیل و گسترش پیدا کرده و هم اکنون به عنوان یک روش ساخت و ساز سریع و مقاوم در عرصه بین المللی مورد بهره برداری قرار می گیرد .

 

 

 

طراحی داخلی خانه برای زوجی جوان

افشین گنجی بازدید : 201 یکشنبه 31 خرداد 1394 زمان : 20:59 نظرات ()

طراحی داخلی خانه برای زوجی جوان

معماران: 2B Group
طراحی داخلی این خانه در نهایت سادگی زیباست. استفاده از فضاهای باز و رنگ های روشن در طراحی داخلیباعث ایجاد خانه ای آرام و ساده شده است. بهره گیری متعادل از رنگ های شاد نیز باعث حفظ آرامش و سادگی طرح شده است. 

سمینار تراک

افشین گنجی بازدید : 183 شنبه 23 خرداد 1394 زمان : 19:19 نظرات ()

عناوین :
1 –  مقدمه
2 –تاریخچه
3 –  اجزای کامیون
4 – انواع کامیون
5 –  دو نوع خاص کامیون
6 – تناسب در بارگیری
7 –  تعمیر ونگه داری
8-نکات ایمنی
سمینار تراک
مقدمه
معمول ترین وسیله برای حمل ونقل مواد  کامیون ها هستند
این ماشینهای حمل کننده بخاطر:
سرعت زیاد برروی راههای هموار ظرفیت زیاد
هزینه حمل ونقل نسبتا پایین
قابلیت انعطاف زیاد
دریک پروژه مورد استفاده قرارمیگیرند و

پروژه کامل بولدوزر

افشین گنجی بازدید : 220 شنبه 23 خرداد 1394 زمان : 19:16 نظرات ()

متاسفانه فایل پاورپوینتی که داشتم رو نتونستم پیدا کنم و همین رو گذاشتم


مقدمه
بولدوزر و گاو چه مشترکاتی دارند
تاریخچه بولدوزر
مخترع بولدوزر که بود؟
شرکت تراکتور کاترپیلار
کلیدوزر

دانلود رایگان نمونه چارت‌ های خلاصه نویسی شده آزمون نظام مهندسی مرداد ۹۴

افشین گنجی بازدید : 292 پنجشنبه 21 خرداد 1394 زمان : 12:49 نظرات ()
دانلود رایگان نمونه چارت‌ های خلاصه نویسی شده آزمون نظام مهندسی مرداد ۹۴

طراحی و معماری ویلا آلتونا

افشین گنجی بازدید : 208 چهارشنبه 20 خرداد 1394 زمان : 21:58 نظرات ()

 

Villa Altona By The Common Office

معماری : The Common Office
موقعیت : تورنسکوگن، سوئد
ویلا آلتونا با شیبی تند به سمت بالا حرکت کرده و بین سطح خیابان و طبقه همکف ویلا 9 متر اختلاف ارتفاع وجود دارد. موقعیت سایت و فضای طبیعی سبز اطراف به طراحی فرم، جانمایی و انتخاب رنگ ویلا کمک کرده اند. ویلا در راستای خط شرقی-غربی قرار گرفته ، در جنوب ساختمان یک باغ سنتی در فضای تراس طراحی شده ولی در نمای شمال، شرق و غرب طبیعت بکر را داریم که به سمت نمای ویلا پیش روی کرده است.ساختمان به 4 بخش باریک به عرض 2.85 تقسیم شده و با این تکنیک ریتمی عمودی و جهت دار در ساختمان ایجاد کرده اند.

پاورپوینت مقایسه رفتاری دیوار برشی+قاب خمشی با قاب خمشی

افشین گنجی بازدید : 263 یکشنبه 17 خرداد 1394 زمان : 20:19 نظرات ()

پاورپوینت مقایسه رفتاری دیوار برشی+قاب خمشی با قاب خمشی که توسط آقای مهندس سید محمد سعید میری دانشجوی ارشد عمران سازه  برای آی سیویل ارسال شده در مورد مقایسه نتایج یک سازه نامنظم با سیستم باربرجانبی قاب خمشی هست که با یک سازه مشابه خودش با این تفاوت که در راستای y علاوه بر قاب خمشی ،دیوار برشی هم اضافه کردیم،که در ادامه نتایج دریفت؛سختی،جابجایی،آرماتورهای طولی تیر و ستون هر دو سازه مورد مقایسه قرار گرفته.

تعداد صفحات : 38

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
به سایت مهندسین عمران خوش آمدید.افشین گنجی رشته کارشناسی عمران,این سایت را جهت ارتقای سطح علمی خود، دانشجویان و دیگر علاقه مندان به این رشته راه اندازی نمودم و خوشحال می شوم مطالبی که در سایت ارائه شده، توانسته باشد در جهت بالا بردن آگاهی شما مفید واقع گردد. در این وب‌گاه، منتخبی از آخرین اخبار صنعت ساخت و ساز و نیز مقالات فنی – تخصصی و مطالب متنوع آموزشی، اجرایی و عمومی و نیز انواع پروژه ها و جزوات و … در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. دانشجویان عزیز، اساتید محترم دانشگاه‌ها و مهندسین گرامی با عضویت در این سایت امکان آنرا خواهند داشت تا به معرفی سوابق علمی و تجربی (از جمله زمینه‌های کاری و دانش نرم‌افزاری) خود پرداخته و در بخش انجمن گفتگو با دیگر اعضای سایت به بحث و تبادل نظر بپردازند.
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  1.نظرتون راجب سایت مهندسین عمران
  2.بیشتر کدوم مطالب تو سایت قرار بدیم بهتر


  آمار سایت
 • کل مطالب : 792
 • کل نظرات : 39
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 4113
 • آی پی امروز : 31
 • آی پی دیروز : 62
 • بازدید امروز : 347
 • باردید دیروز : 495
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 7
 • بازدید هفته : 2,309
 • بازدید ماه : 9,713
 • بازدید سال : 65,126
 • بازدید کلی : 340,733
 • کدهای اختصاصی