close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
پورتال مهندسین عمران - 8
loading...

پورتال مهندسین عمران

سایت مهندسین عمران - اطلاعات تخصصی مهندسی عمران- مقاله مهندسی عمران - عمران -عمرانی - معماری -بانک اطلاعات - مهندسی عمران - مطالب عمران - مطالب جامع عمران - مقاله عمران - مطالب عمرانی- مطالب عمرانی و معماری - مقاله معماری - دانلود مقاله عمران - دانلود مقاله - اطلاعات عمران -اطلاعات عمرانی - مقاله عمرانی - اطلاعات معماری- عمران معماری-عمران -عمرانی - معماری

آخرین ارسال های انجمن

تقویت قابهای خمشی فولادی با استفاده از مهاربند

افشین گنجی بازدید : 139 چهارشنبه 16 ارديبهشت 1394 زمان : 12:36 نظرات ()

 

تقویت قابهای خمشی فولادی با استفاده از مهاربند

به منظور پیشگیری از خسارات احتمالی بر ساختمانهای موجود در زلزله های آتی و نیز برای توسعه این ساختمانها،بررسی وضعیت کنونی و در صورت نیاز،مقاوم سازی آنها امری الزامی است.این تقویت بسته به نوع ساختمان و معیارهای طراحی به روشهای مختلف امکانپذیر می باشد.در این مقاله به تقویت قابهای خمشی فولادی با استفاده از مهاربند به عنوان یکی از روشهای کاربردی مقاوم سازی،پرداخته شده است.در این راستا،به برخی از نکات کلی که باید در این نوع تقویت مدنظر قرار گیرد اشاره و نمونه هایی از جزئیات اجرایی تقویت اجزای مختلف پی، ستون، تیر و اتصالات ارائه گردیده است.

 

مراحل انجام پروژه فولاد و بتن

افشین گنجی بازدید : 216 دوشنبه 14 ارديبهشت 1394 زمان : 20:59 نظرات ()

 

دانلود آموزش انجام گام به گام پروژه بتن

دانلود آموزش انجام گام به گام پروژه بتن

تمامي بندها و موارد ذيل لازم است به هنگام انجام پروژه فولاد و بتن رعايت ودر دفترچه محاسبات فهرست بندي شده موجود باشد. بديهي است پذيرش پروژه و ارزشيابي آن بر اساس اين توضيحات صورت ميپذيرد.
الف: مقدمات
1-    ارائه نقشه‌هاي معماري دقيق و موردتائيد كه شامل آكس بندي، پلانهاي مختلف، نما، برش همراه با كد گذاري ارتفاع  و سايت پلان مي باشد نقشه مورد نظر بايد در هفت طبقه ترسم شده كه طبقه زير زمين و همكف پاركينگ است و الباقي طبقات مسكوني مي‌باشند.
2-    بازنگري در محل ستونها  و متعادل كردن فاصله آنها  همراه با گزارش مربوطه، در دفترچه محاسباتي ارائه ميشود. در صورت عدم تغيير  مراتب همراه با دليل گزارش مي‌شود. در تعيين فاصله ستونها مسائل ايمني بر تامين پاركينگ ارجح  است. كنترل و محاسبه درزه زلزله همراه با توضيحات مربوطه از آيين نامه 2800
3-     در طي يك پلان ابعاد كلي نقشه، فاصله آكس ها ، تعداد سقف ، و زير بناي كل ساختمان در دفترچه محاسبات ترسيم و ارائه شود
4-    همراه با توضيحات جامع در دفترچه، نوع سقفها و علت گزينش آن  مشخص ميشود. (ترجيحا سقف زيرزمين در سازه فلزي مركب و در سازه بتني تيرچه دوبل و سقف طبقات در هر دو نوع سازه تيرچه است)
5-    محل پروژه و خصوصيات مربوطه توسط دانشجو به دلخواه تعيين مي‌گردد گروه بندي ساختمان از نظر اهميت نيز معلوم گردد.
6-    نوع خاك از نظر آيين نامه 2800 ، تنش مجاز خاك پارامترهاي مورد نياز خاك در طراحي همگي طي يك جدول در دفترچه محاسباتي گزارش مي‌شود. به جهت وحدت رويه در محاسبات زلزله، زمين نوع  )III  نوع سوم)و ضريب زلزله(C ) با چهار رقم اعشار منظور گردد.

دانلود آموزش انجام گام به گام پروژه بتن ( ساختمان سه طبقه )

افشین گنجی بازدید : 272 دوشنبه 14 ارديبهشت 1394 زمان : 20:55 نظرات ()

دانلود آموزش انجام گام به گام پروژه بتن ( ساختمان سه طبقه ) 

در این پروژه سعی شده به صورت گام به گام ،نحوه تحلیل و طراحی یک ساختمان سه طبقه بتنی صورت کامل شرح داده شود. در ابتدا بارهاي وارد بر ساختمان را بر اساس آیین نامه مبحث ششم و آیین 2800 بدست می آوریم سپس با استفاده از نرم افزار ETABS شروع به مدل سازي و طراحی سازه به صورت گام به گام میکنیم.سپس شروع به طراحی دستی به صورت کامل میکنم.و سپس بعد از پایان طراحی دستی با استفاده از خروجی نرم افزار ایتبس, شروع به طراحی پی با استفاده از نرم افزار Safe میشود

 

تصاویر کاخ سفید در ایران

افشین گنجی بازدید : 131 شنبه 12 ارديبهشت 1394 زمان : 14:47 نظرات ()

تصاویر کاخ سفید یک تهرانی سرمایه دار در رشت

دلیل نشر این تصاویر هنوز مشخص نیست اما سر و صدای این ویلا در محافل خبری خارجی هم از جمله VOA و BBC شنیده شده و تمامی عکس‌های این ویلا با ذکر جزئیات کامل و متراژ، پوشش کامل خبری داده شده و حتی آن را با کاخ سفید مقایسه کرده‌اند!

 

تصاویر رویایی از استخر های لوکس

افشین گنجی بازدید : 150 شنبه 12 ارديبهشت 1394 زمان : 14:44 نظرات ()

تصاویر رویایی از استخر های لوکس اپن

استخر آب، آبگیری مصنوعی است که برای شنا، آب‌تنی، تفریح، سرگرمی و ورزش‌های آبی مانند واترپلو و غواصی استفاده می‌شود. از استخر آب همچنین برای مصارف آموزشی و علمی نیز استفاده می‌گردد.

 

 

جزوه پی و پی سازی دکتر رامین گرمرودی

افشین گنجی بازدید : 90 شنبه 12 ارديبهشت 1394 زمان : 12:40 نظرات ()

در ادامه جزوه پی و پی سازی دکتر رامین گرمرودی برای آزمون ارشد و نظام مهندسی را دانلود خواهید نمود. این جزوه نیز توسط سرکار خانم سپیده رجبی برای سایت ارسال شده است 55 صفحه دارد و با تشکر ایشان برای نشر این جزوه.

دانلود جزوه اصول مهندسی زلزله

افشین گنجی بازدید : 121 شنبه 12 ارديبهشت 1394 زمان : 12:36 نظرات ()

برای دانلود جزوه 40 صفحه ای اصول مهندسی زلزله به ادامه مطلب مراجعه کنید. سر فصل های این جزوه تایپ شده به شرح زیر است:

 

ویژگی های زمین لرزه

مبانی تحلیل دینامیکی
دستگاه یک درجه آزادی

مختصات عمومی

تحلیل تاریخچه زمانی

روش تحلیل دینامیکی طیفی

ساختمان های برشی

 

کامپوزیت آلومینیومی

افشین گنجی بازدید : 136 جمعه 11 ارديبهشت 1394 زمان : 15:50 نظرات ()
این متریال تصویری از یک پانل فلزی استثنایی است که می تواند برای هر پروژه ای مورد استفاده قرار گیرد. یک متریال ساختمانی با کیفیت بسیار بالا و سبک وزن که طیف گسترده ای از رنگ ها و بافت را در بر می گیرد.کامپوزیت آلومینیومی تصویری از یک پانل فلزی را به ارمغان آورده است که با وزن سبک و جذابیت بصری خود، برای هر پروژه ای قابل استفاده است. همچنین دارای خواص ظاهری مانند: قابلیت رنگ پذیری، سبک وزن بودن و پذیرش انواع اشکال و بافت ها بر روی خود می باشد. همچنین انعطاف پذیری این متریال برای خلق الگوها و طرح های ماژول از بهترین خاصیت های این متریال به شمار می رود. در واقع چنین مصالحی امتیاز ویژه ای نسبت به کامپوزیت های عادی دارند و دست طراح را برای ایجاد انواع اشکال و طرح ها، بخصوص در نما باز می گذارند.
 
متریال مدرن:ALUCOBOND (مواد کامپوزیت آلومینیومی)
 

کاربرد مواد نانو ساختار در صنعت ساختمان

افشین گنجی بازدید : 117 جمعه 11 ارديبهشت 1394 زمان : 11:33 نظرات ()

چکیده:
مواد نانو (Nanoparticular) به موادي گفته می شود که حداقل یکی از ابعاد آن ) طول , عرض , ضخامت) زیر 100 nm باشد . مواد نانو ساختار با توجه به رفتارهاي بارزي که از خود نشان داده اند مورد توجه بخش صنعت و دانشگاه در دهه هاي اخیر قرار گرفته اند . در این میان صنعت ساختمان با توجه به نیازهاي خود چه از نظر استحکام مقاومت و دوام و نیز کارایی بالا از استفاده کنندگان مهم مواد نانو ساختار (Nanostructure Materials) به شمار می رود .
مواد نانو آلومینا به عنوان نمونه اي از مواد نانو ساختار به علت خواص ممتازي که از نظر خواص مکانیکی و حرارتی از خود نشان می دهند در سرامیک سازي به صورت گسترده اي مورد استفاده قرار می گیرند .
از مهمترین پیشرفتهاي بوجود آمده در صنعت مصالح ساختمانی ، بتن با عملکرد بالا می باشد ، براي درك بهتر رفتار این نوع مصالح باید ساختار بتن و خمیر سیمان در مقیاس نانو مورد بررسی قرار گیرد و نیز بتوان با کاربرد مصالح نانو ، بتن با عملکرد بالا و چند منظوره ساخت که داراي خاصیت الکترو مغناطیسی بوده و قابلیت به کار گیري در سازه هاي اتمی ( محافظت از تشعشعات ) را داشته باشد و نیز در سازه هاي ساختمانی تاثیر به سزایی در حفظ انرژي ساختمان ایفا کند .


طراحی داخلی آپارتمان 30 متری مینیمال

افشین گنجی بازدید : 115 چهارشنبه 09 ارديبهشت 1394 زمان : 14:10 نظرات ()
معمار: ریچارد گیلبالت
موقعیت بنا: پاریس، فرانسه
متراژ بنا: 2015
سال طراحی و اجرا: 2015
 
طرح این آپارتمان 30 متری توسط ریچارد گیلبالت ارائه شده است. در ابتدا این طرح به 4 اتاق گوچک و تیره تقسیم شده بود. پس از طراحی داخلی این آپارتمان کوچک، این واحد در اختیار یک زن و شوهر جوان قرار دارد که خواسته ای مبتنی بر داشتن یک فضای روشن، و خصوصی را را داشته اند تا علاوه بر سادگی و زیبایی بصری، در مصرف انرژی صرفه جویی کنند. 
 
طراحی داخلی آپارتمان 30 متری مینیمال (به همراه پلان)
 

عجیب ترین و مسحور کننده ترین کلیسای دنیا

افشین گنجی بازدید : 77 سه شنبه 08 ارديبهشت 1394 زمان : 11:18 نظرات ()

 


معماری کلیسا،کلیسای مسحور کننده،معماری کلیسای عجیب در بلژیک


یک گروه از معماران بلژیکی کلیسایی ساختند که داخل آن قابل مشاهده است. این کلیسا از 100 لایه فولاد که روی هم چیده شده اند، ساخته شده است. 


11 اثر معماری با استفاده از فولاد اکسید شده

افشین گنجی بازدید : 91 سه شنبه 08 ارديبهشت 1394 زمان : 11:14 نظرات ()

 

 


متریال فولاد،فولاد،استفاده از فولاد در نما،نمای فولادی،معماری با متریال فولاد

1 - Vanke Triple V Gallery by Ministry of Design
اصطلاح فولاد یا پولاد برای آلیاژهای آهن که بین ۰٫۰۰۲ درصد تا ۲٫۱ درصد وزن خود کربن دارند بکار می‌رود. فولادهای آلیاژی غالبا با فلزهای دیگری نیز همراهند. خواص فولاد به درصد کربن موجود در آن، عملیات حرارتی انجام شده بر روی آن و فلزهای آلیاژ دهنده موجود در آن بستگی دارد.

بزرگترین آسانسور های جهان

افشین گنجی بازدید : 93 دوشنبه 07 ارديبهشت 1394 زمان : 22:49 نظرات ()

 

بزرگترین آسانسور های جهان

10 آسانسور بزرگ و زیبای جهان کنار هم در این مطلب جمع شده اند 

زیباترین و بزرگترین آسانسور های جهان از کشور های مختلف از جمله سوییس، آلمان، فرانسه و ...در این مطلب کنار هم آورده شده اند. 

دانلود کتاب طراحی سازه های فولادی به روش حالت حدی LRFD

افشین گنجی بازدید : 295 دوشنبه 07 ارديبهشت 1394 زمان : 22:43 نظرات ()

کتاب طراحی سازه های فولادی به روش حالت حدی LRFD استاد مهدی رضائیان با فرمت پی دی اف و محتوای پاور پوینت در ۴۶۳ صفحه برای دانلود در اختیار شما دوستان قرار گرفته است.روش تنش مجاز سنتی ترین روش طراحی سازه های فولادی بشمار می رود.در این روش طراحی،اثرات کاهش احتمالی مقاومت اعضاء و نیز افزایش احتمالی بارها تنها به کمک یک ضریب بنام ضریب اطمینان و فقط در یک مرحله منظور میشود.

برنامه تحلیل خرپا و قاب دو بعدی با قابلیت رسم شکل به زبان متلب+آموزش+حل دستی(جدید)

افشین گنجی بازدید : 193 دوشنبه 07 ارديبهشت 1394 زمان : 22:33 نظرات ()

matlab_2d_truss

برنامه تحلیل خرپا و قاب دو بعدی با قابلیت رسم شکل به زبان متلب (matlab)

همانطور که از عنوان این مطلب مشخص است این برنامه ، برنامه ای است به زبان برنامه نویسی متلب که توانایی تحلیل انواع قاب و خرپا را با رسم شکل دارا می باشد.
همراه با فایل pdf آموزشی و دو مثال با حل دستی جهت مقایسه نتایج.


تعمیر و نگهداری ساختمان

افشین گنجی بازدید : 92 یکشنبه 06 ارديبهشت 1394 زمان : 14:28 نظرات ()

تعمیر و نگهداری ساختمان

مدیریت نگهداری ساختمان، یكی از موضوعات مهم در مدیریت ساختمان می باشد، كه تاكنون در كشور ایران مورد توجه جدی قرار نگرفته است. بطور كلی دوره تعمیر و نگهداری ساختمان در حدود نود و پنج درصد دوره حیات یک ساختمان را از زمانی كه مفهوم ذهنی ساخت شكل می گیرد تا پایان عمر آن به خود اختصاص می دهد. با اعمال یك سیستم مناسب مدیریتی در بخش تعمیر و نگهداری نه تنها می توان كیفیت ساختمان را افزایش داد بلكه امكان بهینه سازی هزینه ها نیز فراهم می گردد. بدیهی است با توجه به این مطلب تعمیر و نگهداری ساختمان و مدیریت آن از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. در این پایان نامه ابعاد مختلف مدیریت نگهداری ساختمان مورد مطالعه قرار گرفته است. نظر به اینكه داشتن مدیریتی صحیح و مناسب، نیازمند داشتن یك سازماندهی جهت اعمال اهداف مدیریت می باشد، به همین جهت در این پایان نامه همچنین مقوله سازماندهی تعمیر و نگهداری مورد مطالعه قرار گرفته است.از آنجا كه آموزش و پرورش در ایران دارای بیشترین ساختمان بعداز خانه های مسكونی می باشد و همچنین با توجه به اهمیت مدارس، در این مقاله، مدیریت تعمیر و نگهداری مدارس و چگونگی سازماندهی آن در وضعیت فعلی مورد نقد و بررسی قرار گرفته و برای بهبود آن، سازمان جدیدی ارائه شده است.

 

 

طراح پل طبیعت، این زن جوان است + عکس

افشین گنجی بازدید : 170 یکشنبه 06 ارديبهشت 1394 زمان : 14:19 نظرات ()


http://www.bananews.ir/

به عنوان یک شهروند تهرانی هر بار که از اتوبان مدرس گذر کردم ، محو زیبایی آن شده ام و همیشه چیزی در مسیر این اتوبان بوده است که نظرم به آن جلب شود . از گل کاری و فضای سبز زیبای آن گرفته تا آبشار مصنوعی که برای دیدنش حاضر شدم چند بار مدرس را دور بزنم و آخرینش پل بسیار زیبایی است که قبل از افتتاحش آرزو می کردم که کاش مدرس اتوبان نبود و می شد چند دقیقه دیگر نگاهش کنم .

 

http://www.bananews.ir/

 

 

تعداد صفحات : 38

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
به سایت مهندسین عمران خوش آمدید.افشین گنجی رشته کارشناسی عمران,این سایت را جهت ارتقای سطح علمی خود، دانشجویان و دیگر علاقه مندان به این رشته راه اندازی نمودم و خوشحال می شوم مطالبی که در سایت ارائه شده، توانسته باشد در جهت بالا بردن آگاهی شما مفید واقع گردد. در این وب‌گاه، منتخبی از آخرین اخبار صنعت ساخت و ساز و نیز مقالات فنی – تخصصی و مطالب متنوع آموزشی، اجرایی و عمومی و نیز انواع پروژه ها و جزوات و … در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. دانشجویان عزیز، اساتید محترم دانشگاه‌ها و مهندسین گرامی با عضویت در این سایت امکان آنرا خواهند داشت تا به معرفی سوابق علمی و تجربی (از جمله زمینه‌های کاری و دانش نرم‌افزاری) خود پرداخته و در بخش انجمن گفتگو با دیگر اعضای سایت به بحث و تبادل نظر بپردازند.
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  1.نظرتون راجب سایت مهندسین عمران
  2.بیشتر کدوم مطالب تو سایت قرار بدیم بهتر


  آمار سایت
 • کل مطالب : 792
 • کل نظرات : 39
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 4113
 • آی پی امروز : 31
 • آی پی دیروز : 62
 • بازدید امروز : 293
 • باردید دیروز : 495
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 7
 • بازدید هفته : 2,255
 • بازدید ماه : 9,659
 • بازدید سال : 65,072
 • بازدید کلی : 340,679
 • کدهای اختصاصی